Ziemniak z polską flagą

 Kategorie: Ogólne

Ziemniaki będą oznaczane flagami kraju, z którego pochodzą – wynika z rozporządzenia przygotowanego przez ministra rolnictwa w porozumieniu z szefem resortu zdrowia.

Dokument zmieniający rozporządzenie w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych został przekazany do publikacji w Dzienniku Ustaw. Rozporządzenie wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia. Przedstawiciele ministerstwa wskazali, że celem nowelizacji rozporządzenia jest udostępnienie konsumentom informacji o państwie pochodzenia ziemniaków dostępnych w obrocie detalicznym.
Informacji wskazującej państwo pochodzenia będzie towarzyszyć wizerunek flagi tego państwa. Będzie to wymagane zarówno w przypadku ziemniaków pakowanych (z wyłączeniem tych, których opakowania oznakowano logo „Produkt polski”) jak i sprzedawanych „na wagę.
Wymóg znakowania ziemniaków będzie dotyczył tylko krajowych podmiotów oferujących ziemniaki w opakowaniach i producentów spoza Unii, Turcji i państw członkowskich EFTA.
W przypadku opakowanych ziemniaków sprowadzanych z wyżej wymienionych kierunków, informacje o pochodzeniu będzie trzeba podawać „na wywieszce umieszczonej w widocznym miejscu, towarzyszącej bezpośrednio ich prezentacji”.

Najnowsze wpisy

Zostaw komentarz

Napisz do nas!

Jeśli chcesz nam coś powiedzieć zostaw nam wiadomość. Odpiszemy!

Nieczytelne? Zmień tekst. captcha txt

Zacznij pisać i wciśnij ENTER by wyszukać