Wsparcie dla kół gospodyń

 Kategorie: Dotacje

Wsparcie finansowe, szybsza ścieżka rejestracji oraz doradztwo prawne – to niektóre z założeń programu aktywizacji Kół Gospodyń Wiejskich, który chce wprowadzić rząd – wynika z zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego.

– Chcemy zaproponować program, który będzie nowym, wielkim programem aktywizacji i wsparcia. (…) To jest program dla Kół Gospodyń Wiejskich, które ja nazywam kobietami gospodarnymi i wspaniałymi – powiedział szef rządu. Dodał, że w mniejszych ośrodkach prężnie rozwija się społeczeństwo obywatelskie. Podkreślił, że są one miejscem, w którym promuje się polską tradycję, kulturę czy kuchnię. Jak zauważył polityk, w całym kraju do KGW należy ponad dwadzieścia tysięcy osób.

Mateusz Morawiecki wymienił również kilka propozycji, które mają złożyć się na program skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich. Jedną z nich jest przyspieszenie ścieżki rejestracji formy prawnej, w jakiej działa koło. Według premiera ułatwi to m.in. pozyskiwanie środków na jego działalność.
Rząd chce też zapewnić wszystkim kołom doradztwo prawne oraz udzielić im wsparcia finansowego.Premier oświadczył, że dla każdego Koła Gospodyń Wiejskich przeznaczonych zostanie 3 tys. złotych i więcej, w zależności od ich wielkości i to będzie bezpośrednie, stałe wsparcie dla  pań. Wspomniał również  o konieczności skrócenia „łańcuszka pośredników” między rolnikiem a konsumentem, by „produkt, który obecnie jest za tanio sprzedawany przez rolnika, trafiał na polskie stoły z większą marżą pozostawioną u gospodarza, a nie tylko u pośrednika”.

Najnowsze wpisy

Zostaw komentarz

Napisz do nas!

Jeśli chcesz nam coś powiedzieć zostaw nam wiadomość. Odpiszemy!

Nieczytelne? Zmień tekst. captcha txt

Zacznij pisać i wciśnij ENTER by wyszukać