Wnioski o dopłaty

 Kategorie: Dotacje

Nie wszyscy muszą składać wnioski o dopłaty. Wystarczy oświadczenie Do 14 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała oświadczania w sprawie dopłat bezpośrednich. Dokument mogą złożyć rolnicy gospodarujący na obszarze poniżej 10 ha.

W tym roku po raz drugi polscy rolnicy będą składać wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 wyłącznie przez Internet – za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Właścicielom małych gospodarstw pozostawiono jednak jeszcze, tak jak było to w ubiegłym roku., możliwość złożenia oświadczenia zamiast wniosku. Taki dokument może złożyć jedynie rolnik, którego gospodarstwo jest mniejsze niż 10 ha i nie zaszły w nim żadne zmiany w stosunku do wniosku złożonego w 2018 r.

Rolnik może ponadto ubiegać się o płatności: jednolitą płatność obszarową, za zazielenienie, dodatkową, do powierzchni uprawy chmielu, do owiec, do kóz, tzw. płatność niezwiązaną do tytoniu oraz o dopłatę dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi lub innymi szczególnymi ograniczeniami, wypłatę pomocy na zalesianie czy premię pielęgnacyjną i premię zalesieniową.

O dopłaty bezpośrednie w 2018 r. wnioskowało ok. 1 mln 330 tys. rolników. Na ten cel przeznaczono  14 mld zł.

Najnowsze wpisy

Zostaw komentarz

Napisz do nas!

Jeśli chcesz nam coś powiedzieć zostaw nam wiadomość. Odpiszemy!

Nieczytelne? Zmień tekst. captcha txt

Zacznij pisać i wciśnij ENTER by wyszukać