Święto drzewa

 Kategorie: Ciekawostki

„Każdy liść pochłania CO2” – to hasło tegorocznej akcji Święta Drzewa, która rusza 10 października. Ma ona przypomnieć, że sadzenie drzew jest prostą i jedną z najbardziej opłacalnych metod zapobiegania zmianom klimatu.

Akcja odbędzie się po raz 16. Dzięki Świętu Drzewa uczestnicy posadzili dotychczas już blisko 850 tys. drzew.

Drzewa i lasy są niezbędnym elementem regulacji klimatu. Pochłaniają dwutlenek węgla, który jest główną przyczyną globalnego ocieplenia. Powinniśmy podejmować lokalne działania na rzecz sadzenia i ochrony drzew, a także zmieniać codzienne nawyki na bardziej ekologiczne i odpowiedzialne.

Ogólnopolska inauguracja akcji odbędzie się 10 października na Służewie w Warszawie. Zostanie zasadzonych dziewięć drzew. To m.in. stare odmiany śliwy i jabłoni, które będą stanowiły doskonały pożytek dla pszczół z pobliskiej pasieki. Akcja będzie organizowana później m.in. w Bielsku-Białej i pobliskich Wilkowicach, Krakowie i Katowicach.

Do akcji może się przyłączyć każdy. Wystarczy posadzić drzewo i wpisując je do „licznika” dostępnego w internecie na stronie swietodrzewa.pl.

Podczas wydarzenia wręczone zostaną nagrody za najciekawsze inicjatywy w ramach Święta Drzewa.

Klub Gaja powstał na przełomie lat 80. i 90. Zrzesza kilkuset członków, którzy angażują się między innymi w obronę praw zwierząt. Realizują też programy i kampanie, które pogłębiają zrozumienie pozycji człowieka w ekosystemie.

Najnowsze wpisy

Zostaw komentarz

Napisz do nas!

Jeśli chcesz nam coś powiedzieć zostaw nam wiadomość. Odpiszemy!

Nieczytelne? Zmień tekst. captcha txt

Zacznij pisać i wciśnij ENTER by wyszukać