Promocja polskiej żywności ma być aktywniejsza

 Kategorie: Ogólne

Ruszyły nabory na radców rolnych, którzy w polskich placówkach dyplomatycznych na całym świecie będą promować polską żywność.

W ministerstwie rolnictwa zostało wytypowanych 15 krajów, z którymi Polska wiąże szczególne nadzieje. Tam przede wszystkim będą ukierunkowane wydatki i wsparcie, by pomóc eksporterom.  Minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski wyjaśnił, że w związku z tym chce wrócić do pomysłu umieszczania w placówkach dyplomatycznych w różnych krajach świata radców rolnych, zajmujących się przede wszystkim reprezentowaniem polskiego rolnictwa. „Wśród dyplomatów zajmujących się generalnie reprezentowaniem Polski (…) trzeba, przynajmniej w niektórych, najważniejszych krajach, wydzielić takich, którzy będą się znali na polskim rolnictwie, na wielkości produkcji, specyfice tej produkcji, będą też znali polskie firmy” – powiedział.

Szef resortu poinformował, że już zostały otwarte pierwsze nabory i trwają poszukiwania kandydatów.  Szczególnymi punktami na mapie świata w tym kontekście jest dla Polski  Azja Wschodnia z Chinami, kraje Zatoki Perskiej i Afryki Północnej.
Podkreślił przy tym, że polskie produkty żywnościowe nieustannie zdobywają nowe rynki, a eksport żywności rośnie.  Jego wartość w siedmiu pierwszych miesiącach tego roku wyniosła ponad 16,3 mld euro i wzrosła o blisko 6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Najnowsze wpisy

Zostaw komentarz

Napisz do nas!

Jeśli chcesz nam coś powiedzieć zostaw nam wiadomość. Odpiszemy!

Nieczytelne? Zmień tekst. captcha txt

Zacznij pisać i wciśnij ENTER by wyszukać