Piotr Galiński – tańczący z kurami

 Kategorie: Ciekawostki

Z kamerą Agropasji odwiedziliśmy mazurskie siedlisko Piotra Galińskiego, a właściwie jego gospodarstwo „Pod kogutem”. Niewiele osób wie, że ten znany polski choreograf i tancerz, w pewnym momencie swojego życia – z racji swojej profesji, poczuł się zmęczony miejskim zgiełkiem i pędem. Postanowił osiąść w jakimś pięknym, spokojnym miejscu.

Wybór padł na Mazury, gdzie ma teraz swoje malownicze i niezwykle urokliwe miejsce na ziemi. Tam też zakiełkowała w nim jego druga po tańcu pasja, a właściwie miłość – do kur. Zaczęło się od kilku, teraz jest ich ponad sto. Piotr Galiński w sposób szczególny upodobał sobie kury zielononóżki. Stworzył dla nich przestronną wolierę, gdzie mają warunki niczym w sanatorium. Poza tym mieszkają w designerskim kurniku. To z pewnością szczęśliwe kury, na dodatek karmione m.in. naturalnymi mieszankami warzyw, które wymyśla i komponuje sam choreograf.

Można z całą pewnością powiedzieć, że Piotr Galiński jest prawdziwym znawcą kur. Poza tym, ciepłym i przesympatycznym człowiekiem, który szczerze pokochał wiejskie klimaty i zaprzyjaźnił się z mazurskimi sąsiadami. Co ciekawe, dba nie tylko o kury. Schronienie w jego domu znalazły także trzy psy „znajdy”.  Na podwórku można również spotkać oswojoną srokę, która ciekawie spogląda na przybyłych gości.

Najnowsze wpisy

Zostaw komentarz

Napisz do nas!

Jeśli chcesz nam coś powiedzieć zostaw nam wiadomość. Odpiszemy!

Nieczytelne? Zmień tekst. captcha txt

Zacznij pisać i wciśnij ENTER by wyszukać