Narodowa Wystawa Rolnicza w Poznaniu rusza już w piątek!

 Kategorie: Wydarzenia

Pokazy chemiczne z Marią Skłodowską-Curie, stroje ludowe dawnej Rzeczypospolitej, lokomobila parowa z 1919 r., zwierzęta hodowlane oraz konie polskich ras to tylko jedne z wielu atrakcji, które prezentowane będą podczas Narodowej Wystawy Rolniczej w Poznaniu.

Wśród wystawców Narodowej Wystawy Rolniczej znajdować się będą m.in. jednostki naukowe takie jak instytuty badawcze, szkoły rolnicze oraz uniwersytety przyrodnicze. Można więc być pewnym, że na wystawie nie zabraknie akcentu edukacyjnego, poprzez który popularyzowana będzie wiedza z zakresu rolnictwa, również w kontekście nauk biologicznych czy chemii. A wszystko to przedstawione w ciekawy i angażujący sposób w przystępnej formie pokazów czy warsztatów.

Jedną z takich prezentacji będzie lekcja chemii z Marią Skłodowską-Curie. Centralna Biblioteka Rolnicza przeprowadzi, w sobotę oraz niedzielę, na swoim stanowisku w pawilonie 8, pokazy chemiczne z noblistką, która w latach 1890-1891 związana była z gmachem biblioteki. Podczas Wystawy zaprezentowane zostaną także ekspozycje strojów ludowych dawnej Rzeczypospolitej, łącznie 30 kolorowych ilustracji z 1841 r.

Ciekawym eksponatem obecnym na wystawie będzie także lokomobila parowa z 1919 r. wyprodukowana w zakładzie Hipolita Cegielskiego, głównie wykorzystywana do transportu maszyn, ale także w późniejszym okresie do usługowych omłotów. Maszynę będzie można zobaczyć na stoisku muzeów rolniczych.

W pawilonie 8 zorganizowana będzie wystawa zwierząt hodowlanych. Poznawanie tajemnic czterokopytnych przyjaciół człowieka sprawi dzieciom, rodzicom i opiekunom ogromną radość. Prezentowane będą m.in.: owce, króliki, drób oraz bydło ras mlecznych i mięsnych, takich jak holsztyńsko-fryzyjska czy czerwona polska oraz konie.

A jeśli mowa o koniach, zwiedzający mogą liczyć na jeszcze jedną atrakcję. Ponieważ Narodowa Wystawa Rolnicza odbywa się w tym samym czasie co Cavaliada, nie zabraknie okazji do zapoznania się z tajnikami końskiego świata.

W pawilonie 7A zobaczymy pokazy przygotowane przez Polski Związek Hodowców Koni oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Program zainteresuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Na Arenie B poczujemy również sportowe emocje. Obejrzymy tu rywalizację zawodników w czterech konkurencjach jeździeckich: ujeżdżeniu, woltyżerce, paraujeżdżaniu oraz skokach przez przeszkody –Do pawilonu 7A wstęp jest bezpłatny.

Najnowsze wpisy

Zostaw komentarz

Napisz do nas!

Jeśli chcesz nam coś powiedzieć zostaw nam wiadomość. Odpiszemy!

Nieczytelne? Zmień tekst. captcha txt

Zacznij pisać i wciśnij ENTER by wyszukać