Kogut może piać i basta!

 Kategorie: Ciekawostki

Francuski sąd wydał orzeczenie na korzyść właścicieli koguta Maurycego, któremu sąsiedzi zarzucali… zbyt głośne pianie o poranku.

Sądowa batalia w obronie koguta o imieniu Maurycy stała się sprawą międzynarodową, o której głośno zrobiło się już w całej Europie. Jak donoszą francuskie media, sąd wykazał się jednak zdrowym rozsądkiem i rozstrzygnął sprawę na korzyść zwierzęcia i jego właścicieli.

Kogut należy do małżeństwa emerytów, którzy mieszkają na wsi od dawna. Nagle ich nowym sąsiadom zaczęło przeszkadzać poranne pianie Maurycego. Sprawę skierowali do sądu. Poskarżyli się, że kogut zbytnio hałasuje i nie pozwala się im wysypiać. Prawnicy rolników argumentowali w trakcie procesu, że skarga sąsiadów jest absurdalna. Musieli dowodzić, że pianie koguta to na wsi rzecz normalna i dozwolona, a jeśli komuś przeszkadza, to powinni osiedlić się gdzieś indziej.

Na szczęście sąd oczyścił koguta z zarzutów, a  Maurycy może spokojnie grzebać pazurami w piasku.

Do zwycięstwa pierzastego pozwanego przyczyniły się zapewne logiczne argumenty, ale także kampania, którą w obronie koguta rozpętali internauci. Pod petycją zatytułowaną „Uratuj Maurycego” podpisało się 140 000 osób.

Najnowsze wpisy

Zostaw komentarz

Napisz do nas!

Jeśli chcesz nam coś powiedzieć zostaw nam wiadomość. Odpiszemy!

Nieczytelne? Zmień tekst. captcha txt

Zacznij pisać i wciśnij ENTER by wyszukać