Folkowisko

 Kategorie: Ciekawostki

Najlepsze produkty turystyczne Podkarpacia

W Rzeszowie wręczono nagrody w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 2018. Specjalne wyróżnienie otrzymały połączone siły dwóch znanych na świecie festiwali: Folkowiska i Cieszanów Rock Festiwal. Folkowisko odbywa się w niewielkiej wsi Gorajec, w której na co dzień mieszka zaledwie 35 osób. Stała się ona rodzajem uniwersytetu ludowego, folkowej stolicy, która tętni życiem przez cały rok. Festiwale są magnesem, który do niewielkiej gminy Cieszanów, położonej z dala od dużych ośrodków turystycznych i miejskich, przyciąga ponad 15 tys. gości z całego świata. Zarówno Folkowisko,  jak i Cieszanów Rock festiwal  wyróżniają się z grona licznych festiwali swoją innowacyjnością. Oprócz muzyki z najwyższej światowej półki, zapewniają olbrzymią dawkę wysokiej jakości warsztatów, rajdów, konkursów, a co najważniejsze wyjątkowej rodzinnej atmosfery. Dzięki temu każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Obydwa festiwale rozwijają swoją ofertę w kierunku interaktywności i zwiększenia pozamuzycznych atrakcji.

 Na kolejne lata festiwale snują plany rozszerzenia strefy festiwalowej i organizacji wydarzeń otwartych dla szerszej publiczności. Żeby rozwijać bazę noclegową gminy, festiwale wspólnie przeprowadziły szkolenia dla osób zainteresowanych otwarciem własnych agroturystyk w bezpośrednim sąsiedztwie. Dzięki temu w gminie Cieszanów powstają nowe agroturystyki i ośrodki wczasowe, rozwija się sieć gastronomiczna. Duże dochody osiągają też lokalne sklepy i przedsiębiorstwa usługowe.
Najważniejszym osiągnięciem obydwu imprez jest promocyjny i społeczny sukces. Dzięki festiwalom goście poznają okolicę i powracają do tego regionu w okresie pozafestiwalowym, np.Gorajec rocznie odwiedza około 10 tys. gości.

Najnowsze wpisy

Zostaw komentarz

Napisz do nas!

Jeśli chcesz nam coś powiedzieć zostaw nam wiadomość. Odpiszemy!

Nieczytelne? Zmień tekst. captcha txt

Zacznij pisać i wciśnij ENTER by wyszukać