Przez:
Kategorie: Ciekawostki
Opublikowano

Klimat – słowem roku 2019

"Klimat" został wybrany Słowem Roku 2019 w konkursie Słowa na Czasie, organizowanym przez Uniwersytet Warszawski. Na kolejnych miejscach uplasowały się "LGBT" i "feminatyw". Natomiast w plebiscycie internautów Słowem Roku 2019 został skrótowiec "LGBT".

0 więcej
Przez:
Kategorie: Ciekawostki, Ogólne
Opublikowano

W 2020 r. wartość branży spożywczej w Polsce wzrośnie o 4 proc.

Jak wynika z szacunków zawartych w najnowszym raporcie z cyklu Market Monitor opublikowanych przez ubezpieczyciela należności Atradius, branża jest jedną z najsilniejszych gałęzi krajowego przemysłu, a jej udział w unijnym sektorze spożywczym wynosi 9 proc. Rosnący popyt wewnętrzny oraz zapotrzebowanie eksportowe będą odpowiadać za wzrost wartości dodanej branży w 2020 roku o 4 proc.

0 więcej
Przez:
Kategorie: Ciekawostki
Opublikowano

Imprezowe kartofle, czyli uczta dla każdego!

Organizując przyjęcie w domu, spotkanie rodzinne czy imprezowy wieczór z przyjaciółmi często zastanawiamy się, co wyjątkowego podać naszym gościom do jedzenia. Chcemy, aby przygotowane przez nas dania i przekąski były smaczne, zaskakujące w swojej odsłonie, a jednocześnie mocno nie nadwyrężyły naszego budżetu. Warto wtedy postawić na rodzime ziemniaki – pyszne, zdrowe i tanie. Dietetyk Aneta Łańcuchowska, ambasador kampanii „Ziemniaki czy kartofle? Wybierz, smakuj i jedz”, przedstawia kilka propozycji przekąsek z [...]

0 więcej
Przez:
Kategorie: Ciekawostki
Opublikowano

Nieznane białko i prestiżowa publikacja

Naukowcy ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie we współpracy z naukowcami z University of Texas Southwestern Medical Center z Dallas w USA oraz z Instytutem Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk odkryli i przebadali nieznane dotąd białko efektorowe – istotne dla organizmów żywych. O osiągnięciu przeczytać można w prestiżowym dla biologów czasopiśmie „Cell”.

0 więcej
Przez:
Kategorie: Ciekawostki
Opublikowano

Pracownicy ze Wschodu poszukiwani!

Ukraińcy są zatrudnieni w co piątej polskiej firmie, w tym w dużych gospodarstwach rolnych. Dla każdej z nich są na wagę złota, bo brakuje rąk do pracy. Polscy pracodawcy są skorzy sporo płacić kadrze ze Wschodu, ale mimo tego coraz częściej ją tracą. Dodatkowo, zwiększona konkurencja na arenie międzynarodowej sprawia, że niemal połowa firm zgłasza trudności z rekrutacją ukraińskich pracowników. I rzeczywiście - przyciągniecie ich na polski grunt staje się coraz trudniejsze.

0 więcej
Napisz do nas!

Jeśli chcesz nam coś powiedzieć zostaw nam wiadomość. Odpiszemy!

Nieczytelne? Zmień tekst. captcha txt

Zacznij pisać i wciśnij ENTER by wyszukać