Przez:
Kategorie: Agropasja
Opublikowano

Natura na receptę

Lekarze w Szkocji w rejonie Shetland, zostali poinstruowani, by przepisywać swoim pacjentom… „kontakt z naturą”. To pierwszy tego typu program skierowany do osób cierpiących na nadciśnienie, cukrzycę, uczucie niepokoju, stres, choroby serca i inne dolegliwości.

0 więcej
Przez:
Kategorie: Agropasja
Opublikowano

Mazowsze w kadrze

W zeszłym roku koncertowali niemal co drugi dzień. Są oklaskiwani przez wielopokoleniową publiczność na całym świecie. Mowa o Mettalice lub U2? Nie - o "Mazowszu". Państwowy Zespół Pieśni i Tańca działa już siedemdziesiąt lat.

0 więcej
Przez:
Kategorie: Agropasja
Opublikowano

Moda na naturalne kosmetyki

Polska jest potęgą kosmetyczną. Rynek wart jest 3,5 mld euro. Nasi producenci eksportują towary do ponad 130 krajów. Branża kosmetyków naturalnych i organicznych jest w porównaniu z nim niewielka. Jednak grono pasjonatów i wytwórców ekokosmetyków od kilku lat stale się powiększa. Moda na produkty naturalne, organiczne i ekologiczne pojawiła się kilka lat temu wraz z wyrabianiem się coraz większej świadomości wśród konsumentów w kwestii zdrowia, stylu życia, dbania o przyrodę.

0 więcej
Przez:
Kategorie: Agropasja
Opublikowano

Zielona opieka

W Polsce wdrażana jest idea gospodarstw opiekuńczych. W wielu krajach Europy Zachodniej zielona opieka z powodzeniem funkcjonuje już ponad 20 lat. W Holandii to niezwykle popularny model alternatywnej opieki zdrowotnej. Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego przeciera szlaki tej innowacji społecznej, która może okazać się nową perspektywą dla gospodarstw rolnych. Zielona opieka wydaje się być odpowiedzią na zapotrzebowanie i problemy współczesnych czasów, takie jak starzejące się społeczeństwo. Pytanie [...]

0 więcej
Napisz do nas!

Jeśli chcesz nam coś powiedzieć zostaw nam wiadomość. Odpiszemy!

Nieczytelne? Zmień tekst. captcha txt

Zacznij pisać i wciśnij ENTER by wyszukać