Przez:
Kategorie: Agropasja
Opublikowano

Polskiego sadownika sposób na rosyjskie embargo

Po wprowadzeniu rosyjskiego embarga w 2014 roku na polskie produkty, w tym jabłka, wieszczono koniec polskiego sadownictwa. Ten jednak nie nastąpił. To, co miało pogrążyć branżę, niespodziewanie ją wzmocniło. Producenci znad Wisły, po branżowym dołku, z impetem wyruszyli na podbój odległych i europejskich rynków zbytu. Dawno nie było sprzedaży na takim poziomie. Import polskich jabłek we Francji jest aż 12-krotnie większy niż przed rokiem. Sadownicy jednak nie ukrywają, że wypatrują możliwości powrotu na [...]

0 więcej
Przez:
Kategorie: Agropasja
Opublikowano

Natura na receptę

Lekarze w Szkocji w rejonie Shetland, zostali poinstruowani, by przepisywać swoim pacjentom… „kontakt z naturą”. To pierwszy tego typu program skierowany do osób cierpiących na nadciśnienie, cukrzycę, uczucie niepokoju, stres, choroby serca i inne dolegliwości.

0 więcej
Przez:
Kategorie: Agropasja
Opublikowano

Mazowsze w kadrze

W zeszłym roku koncertowali niemal co drugi dzień. Są oklaskiwani przez wielopokoleniową publiczność na całym świecie. Mowa o Mettalice lub U2? Nie - o "Mazowszu". Państwowy Zespół Pieśni i Tańca działa już siedemdziesiąt lat.

0 więcej
Przez:
Kategorie: Agropasja
Opublikowano

Moda na naturalne kosmetyki

Polska jest potęgą kosmetyczną. Rynek wart jest 3,5 mld euro. Nasi producenci eksportują towary do ponad 130 krajów. Branża kosmetyków naturalnych i organicznych jest w porównaniu z nim niewielka. Jednak grono pasjonatów i wytwórców ekokosmetyków od kilku lat stale się powiększa. Moda na produkty naturalne, organiczne i ekologiczne pojawiła się kilka lat temu wraz z wyrabianiem się coraz większej świadomości wśród konsumentów w kwestii zdrowia, stylu życia, dbania o przyrodę.

0 więcej
Napisz do nas!

Jeśli chcesz nam coś powiedzieć zostaw nam wiadomość. Odpiszemy!

Nieczytelne? Zmień tekst. captcha txt

Zacznij pisać i wciśnij ENTER by wyszukać