Przez:
Kategorie: Agropasja
Opublikowano

Rolnictwo kontra zmiany klimatyczne

Światowe rolnictwo musi stawić czoła zmianom klimatycznym. To, co dziś jest domeną jakiegoś kraju, jutro będzie charakteryzowało inny. Zmienią się specjalizacje, preferowane odmiany, a wraz z nimi sektor produkcji żywności i globalna gospodarka. To wiąże się z nowymi wyzwaniami dla rolników, przetwórców, naukowców i producentów środków ochrony roślin. Pojawią się także nowe problemy, m.in. inne choroby roślin i zwierząt.

0 więcej
Przez:
Kategorie: Agropasja
Opublikowano

Pożegnanie z plastikiem

Nadchodzi plastikowa rewolucja. Pożegnanie z plastikiem w Polsce, jak to z pożegnaniami bywa, będzie z pewnością trudne. Unijna dyrektywa plastikowa wymusi potężne zmiany na wartym ponad 40 mld zł rynku opakowań. Właśnie ta branża w pierwszej kolejności będzie musiała znaleźć sposób na skuteczny recykling odpadów z plastiku. Zmiany będą głębokie, kosztowne i na dużą skalę.

0 więcej
Przez:
Kategorie: Agropasja
Opublikowano

Polskiego sadownika sposób na rosyjskie embargo

Po wprowadzeniu rosyjskiego embarga w 2014 roku na polskie produkty, w tym jabłka, wieszczono koniec polskiego sadownictwa. Ten jednak nie nastąpił. To, co miało pogrążyć branżę, niespodziewanie ją wzmocniło. Producenci znad Wisły, po branżowym dołku, z impetem wyruszyli na podbój odległych i europejskich rynków zbytu. Dawno nie było sprzedaży na takim poziomie. Import polskich jabłek we Francji jest aż 12-krotnie większy niż przed rokiem. Sadownicy jednak nie ukrywają, że wypatrują możliwości powrotu na [...]

0 więcej
Przez:
Kategorie: Agropasja
Opublikowano

Natura na receptę

Lekarze w Szkocji w rejonie Shetland, zostali poinstruowani, by przepisywać swoim pacjentom… „kontakt z naturą”. To pierwszy tego typu program skierowany do osób cierpiących na nadciśnienie, cukrzycę, uczucie niepokoju, stres, choroby serca i inne dolegliwości.

0 więcej
Przez:
Kategorie: Agropasja
Opublikowano

Mazowsze w kadrze

W zeszłym roku koncertowali niemal co drugi dzień. Są oklaskiwani przez wielopokoleniową publiczność na całym świecie. Mowa o Mettalice lub U2? Nie - o "Mazowszu". Państwowy Zespół Pieśni i Tańca działa już siedemdziesiąt lat.

0 więcej
Napisz do nas!

Jeśli chcesz nam coś powiedzieć zostaw nam wiadomość. Odpiszemy!

Nieczytelne? Zmień tekst. captcha txt

Zacznij pisać i wciśnij ENTER by wyszukać