Przez:
Kategorie: Ciekawostki
Opublikowano

Masowe ginięcie pszczół

Na całym świecie obserwujemy masowe wymieranie pszczół. To zjawisko nasila się od kilku lat, a jest coraz bardziej odczuwalne w Polsce. W niektórych pasiekach straty sięgają ponad połowy uli. Na rynkach międzynarodowych ceny miodu już mocno poszły do góry. W Polsce za miód także wkrótce być może będziemy płacić jak za zboże. Albert Einstein powiedział kiedyś, że w dniu, w którym umrze ostatnia pszczoła, ludzkości zostaną cztery lata życia. Mniej więcej na taki czas wystarczą nam zapasy żywności. Pszczoły [...]

0 więcej
Przez:
Kategorie: Dotacje
Opublikowano

Dotacje na nawadnianie

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia nowy program pomocy z PROW 2014-2020. Od 25 września 2019 r. do 22 listopada 2019 r. rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą składać wnioski o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego. Nabory dotyczące nawodnienia w gospodarstwie rolnym będą ogłaszane cyklicznie.

0 więcej
Przez:
Kategorie: Agropasja
Opublikowano

Rolnictwo kontra zmiany klimatyczne

Światowe rolnictwo musi stawić czoła zmianom klimatycznym. To, co dziś jest domeną jakiegoś kraju, jutro będzie charakteryzowało inny. Zmienią się specjalizacje, preferowane odmiany, a wraz z nimi sektor produkcji żywności i globalna gospodarka. To wiąże się z nowymi wyzwaniami dla rolników, przetwórców, naukowców i producentów środków ochrony roślin. Pojawią się także nowe problemy, m.in. inne choroby roślin i zwierząt.

0 więcej
Napisz do nas!

Jeśli chcesz nam coś powiedzieć zostaw nam wiadomość. Odpiszemy!

Nieczytelne? Zmień tekst. captcha txt

Zacznij pisać i wciśnij ENTER by wyszukać