Przez:
Kategorie: Dotacje
Opublikowano

Rolniczy Handel detaliczny z dotacją

Rolnicy i ich małżonkowie, którzy zajmują się lub chcą podjąć działalność w ramach rolniczego handlu detalicznego mogą ubiegać się o wsparcie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski na tzw. małe przetwórstwo można składać do 20 grudnia 2019 r.

0 więcej
Przez:
Kategorie: Ogólne
Opublikowano

Smog na wsi

O smogu zwykle mówi się w odniesieniu do aglomeracji miejskich. Jednak mieszkańcy wsi także nie są wolni od tego problemu. Na terenach wiejskich jest on jednak mniej widoczny, ponieważ to głównie w miastach bada się poziom zanieczyszczenia powietrza. Stacje pomiarowe znajdują się zaledwie w kilku wioskach. Jedna z nich – Godów, nieopodal granicy polsko-czeskiej, wskazuje zazwyczaj tragiczną jakość powietrza. Każdego roku mieści się ona w pierwszej dziesiątce najbardziej zanieczyszczonych miejscowości w Unii [...]

0 więcej
Przez:
Kategorie: Ciekawostki
Opublikowano

Pracownicy ze Wschodu poszukiwani!

Ukraińcy są zatrudnieni w co piątej polskiej firmie, w tym w dużych gospodarstwach rolnych. Dla każdej z nich są na wagę złota, bo brakuje rąk do pracy. Polscy pracodawcy są skorzy sporo płacić kadrze ze Wschodu, ale mimo tego coraz częściej ją tracą. Dodatkowo, zwiększona konkurencja na arenie międzynarodowej sprawia, że niemal połowa firm zgłasza trudności z rekrutacją ukraińskich pracowników. I rzeczywiście - przyciągniecie ich na polski grunt staje się coraz trudniejsze.

0 więcej
Przez:
Kategorie: Ciekawostki
Opublikowano

Hity eksportowe made in Poland

Co drugi autobus elektryczny produkcji unijnej - sprzedany na rynku wewnętrznym Unii Europejskiej i co trzeci wyeksportowany poza kraje Wspólnoty, pochodzi z Polski. Autobusy elektryczne to nowy polski hit eksportowy. Elektromobilność, druki 3D oraz biotechnologia - to obszary, w których Polsce trudno dorównać. Jej potencjał eksportowy innowacyjnych branż wysokiej techniki staje się coraz bardziej zauważalny na świecie. Oczywiście, jesteśmy równiez w czołówce eksporterów żywności.

0 więcej
Napisz do nas!

Jeśli chcesz nam coś powiedzieć zostaw nam wiadomość. Odpiszemy!

Nieczytelne? Zmień tekst. captcha txt

Zacznij pisać i wciśnij ENTER by wyszukać