Przez:
Kategorie: Ogólne
Opublikowano

Zielona misja Elżbiety Konturek

Bycie eko jest w modzie, ale moda na ekologię zawitała również do ogrodów, sadów i na pola. Wiosna to najodpowiedniejszy czas na poprawienie zdrowotności gleby. Jej stan ma ogromny wpływ na sukces uprawy. O preparatach biologicznych, które nie tylko stymulują wzrost roślin, ale mogą być dla ziemi niczym wizyta w spa, opowiedziała Marii Sikorskiej Elżbieta Konturek - właścicielka firmy Natureum, która wprowadza na polski rynek nowe, ekologiczne produkty.

0 więcej
Przez:
Kategorie: Ogólne
Opublikowano

Fale niepokoju

W oceanach jest coraz mniej tlenu, co w konsekwencji może doprowadzić do tego, że zabraknie popularnych ryb. Sytuacja Bałtyku także jeszcze nigdy nie była tak fatalna. Katastrofalnie przez suszę wygląda również sytuacja w gospodarstwach rybackich. W obliczu globalnego ocieplenia i zmian klimatycznych nie ma bezpiecznego portu.

0 więcej
Przez:
Kategorie: Dotacje
Opublikowano

Na inwestycje w przetwórstwo do 10 mln zł

Od 27 lutego do 27 marca 2020 r. oddziały regionalne ARiMR będą przyjmować wnioski o wsparcie finansowe dla firm z branży przetwórstwa produktów rolnych lub zajmujących się ich sprzedażą hurtową. W tym naborze preferowane będą inwestycje w zakresie produkcji paszy dla zwierząt gospodarskich z surowców niemodyfikowanych genetycznie.

0 więcej
Przez:
Kategorie: Ogólne
Opublikowano

Smog w Polsce

W Europie z powodu dużego zanieczyszczenia powietrza umiera przedwcześnie 400 tys. osób rocznie, a tylko w Polsce ponad 40 tys. Kraj nad Wisłą jest jedynym państwem w Unii Europejskiej, w którym rośnie zanieczyszczenie groźnym dla ludzkiego zdrowia pyłem zawieszonym – PM10. Pod względem zanieczyszczenia powietrza, Polska należy do niechlubnej czołówki krajów Unii Europejskiej. Przoduje w rankingach porównujących choćby stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych w poszczególnych krajach. Normy [...]

0 więcej
Napisz do nas!

Jeśli chcesz nam coś powiedzieć zostaw nam wiadomość. Odpiszemy!

Nieczytelne? Zmień tekst. captcha txt

Zacznij pisać i wciśnij ENTER by wyszukać